شتر مرغ

صنعت نوین شترمرغ دارای سه محصول مهم اقتصادی به نام‌های پر، چرم و گوشت است که به عنوان محصولات طاقچه در نظر گرفته می‌شوند.

قیمت گوشت شترمرغ بسته به کیفیت و عملکرد این محصولات دارد. باید برای اطمینان از تولید مقرون به صرفه پرندگان کشتار آنها نیز در نظر گرفته شود.

در حال حاضر، 90 درصد از ارزش یک پرنده ذبح شده از پوست و گوشت (هر کدام 45 درصد) و 10 درصد باقی مانده از پرها به دست می آید.

صنعت شترمرغ سهم قابل توجهی در اقتصاد ملی دارد و آفریقای جنوبی به عنوان رهبر جهانی در محصولات شترمرغ در نظر گرفته می شود و بین 75 تا 85 درصد بازار جهانی را تامین می کند.

پر شترمرغ تقریباً به همه قاره ها، از آمریکای جنوبی گرفته تا آسیا صادر می شود و اغلب به عنوان محصولات مد، به ویژه در کارناوال ها استفاده می شود.

پرهای شترمرغ به دلیل توانایی منحصر به فردشان در تولید الکتریسیته ساکن و جذب ذرات گرد و غبار به عنوان گردگیر صنعتی و خانگی استفاده می شود.

شترمرغ

چرم شترمرغ به عنوان یک محصول لوکس محسوب می شود. از بین تمام چرم های عجیب و غریب، یکی از جذاب ترین، انعطاف پذیرترین و بادوام ترین آنهاست.

وجود فولیکول‌ها یا گره‌های پر روی چرم شترمرغ ظاهر منحصربه‌فردی به آن می‌دهد، در حالی که قطر و شکل گره به کیفیت چرم کمک می‌کند.

ارزش گوشت شترمرغ و فواید سلامتی آن به تازگی کشف شده است. سدیم کم، مشخصات اسیدهای چرب مطلوب، چربی و کلسترول کم داخل عضلانی، و مقادیر بالای آهن و ویتامین E باعث شده است که مصرف کنندگان توجه بیشتری به شترمرغ به عنوان یک منبع گوشت داشته باشند.

با این حال، اطلاعات کمی در مورد تأثیر سیستم های تولید، به ویژه منبع خوراک، بر کیفیت تغذیه این جایگزین جدید گوشت قرمز وجود دارد  اطلاعات در مورد گوشت شترمرغ ضروری شده است، زیرا مصرف کنندگان مدرن می خواهند از ارزش غذایی غذایی که مصرف می کنند مطلع شوند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *