زیره

زیره در ترکیه گیاهی برگی است که در چین، هند، خاورمیانه و منطقه مدیترانه تا سطح زمین رشد می کند. میوه این گیاه دانه زیره نامیده می شود و به عنوان ادویه در سرتاسر جهان رایج است.

زيره به موضوع تحقيقات پزشكي تبديل شده است، زيرا شواهد حكايتي ادعا مي كنند كه انواع فوايد براي سلامتي دارد.

بیشتر مزایای ادعا شده زیره به هضم، سیستم ایمنی و گردش خون شما مربوط می شود. برخی از مزایای زیره را می توان با مطالعات بالینی نشان داد در حالی که اثبات برخی از آنها دشوار است.

دانه های زیره حاوی مواد طبیعی هستند که به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند. این بدان معناست که این مواد (به نام های آپیژنین و لوتئولین) از موفقیت رادیکال های آزاد کوچکی که به سلول های سالم حمله می کنند جلوگیری می کنند.

آنتی اکسیدان ها به شما کمک می کنند تا احساس سلامتی و انرژی بیشتری داشته باشید و از پیری پوست جلوگیری می کنند.

زیره

طبق برخی آزمایشات به نظر می رسد زیره این توانایی را دارد که سلول های سرطانی را از تکثیر جلوگیری کند. در یک مطالعه موش هایی که زیره سبز تغذیه شده بودند از سرطان روده بزرگ محافظت شدند.

محققان در مطالعه دیگری دریافتند که از میان 9 گیاه و ادویه محبوب، ریحان و زیره قوی ترین گیاهان ضد سرطان هستند.

پزشکان طب سنتی برای قرن ها زیره را برای درمان اسهال توصیه می کنند. طب غربی شروع به استفاده از این مزیت زیره کرده است.

عصاره دانه زیره به موش هایی که دچار اسهال بودند داده شد. محققان به این نتیجه رسیدند که این عصاره به درمان علائم آنها کمک می کند.

زیره به عنوان بخشی از یک آزمایش دارویی گیاهی برای دیابت استفاده شد. این دارو با موفقیت به افراد مبتلا به دیابت کمک کرد تا وضعیت خود را مدیریت کنند.

حیوانات دیابتی در مطالعات آزمایشگاهی نیز از مصرف زیره سود می برند. به طور کلی پذیرفته شده است که روغن زیره یک عامل کاهش قند خون است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *