قانون در مقابل، نتایج نشان می‌دهد که دستیابی به هدف به طور جمعی با صنایع بسیار دشوار خواهد بود، بنابراین، ضروری است که در کل زنجیره تامین تلاش شود.

سرویس ظروف پلاستیکی مسافرتی و بسته بندی مواد غذایی که به بخش های فرآوری مواد غذایی و خدمات غذایی سرازیر می شوند، 15 درصد از ورودی ظروف و بسته بندی به صنایع را تشکیل می دهند.

بنابراین، کلید دستیابی به هدف استفاده مجدد/بازیافت شامل مجموعه ای از بسته بندی های پلاستیکی مواد غذایی نه تنها از خانوارها بلکه از صنایع غذایی نیز خواهد بود.

علاوه بر این، مجموعه ای از فیلم های پلاستیکی انعطاف پذیر مورد استفاده بین بخش های صنعت، هدف را در دسترس قرار می دهد.

تولید و مصرف پلاستیک در سراسر جهان در حال افزایش است .

ظروف و بسته بندی های پلاستیکی، که پلاستیک های یکبار مصرف معمولی هستند، نه تنها با ورود به اقیانوس (2-6) بلکه با اشغال مکان های دفن زباله، تأثیر بر تغییرات آب و هوا از طریق انتشار CO2 در طی سوزاندن، مصرف منابع فسیلی، و تأثیرگذاری بر روی آب، مشکلات مختلفی ایجاد می کنند.

محیط در طول چرخه زندگی آنها بحث های گسترده ای در مورد روش هایی برای حل و کاهش چنین مشکلاتی وجود داشته است (10-14)، از جمله کاهش و بازیافت پلاستیک های یک بار مصرف (15-23)، معرفی پلاستیک های زیستی و زیست تخریب پذیر (24-29)، و اجرای مسئولیت توسعه یافته تولید کننده در این زمینه، دولت ژاپن که همراه با ایالات متحده منشور پلاستیک اقیانوسی (31) را تصویب نکرد و در نتیجه موجب ناامیدی جهانی شد، اکنون مشتاق است تا جای از دست رفته در بحث پلاستیک را جبران کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *