خرید سیستم یو پی اس برای سیستم های کامپیوتری چه کاربردی را خواهد داشت؟ نحوه محاسبه توان یو پی اس برای سیستم های کامپیوتری چگونه می باشد؟
در این مقاله قصد داریم درباره مزایا و کاربرد سیستم های یو پی اس برای سیستم های کامپیوتری صحبت کنیم تا شما اطلاع داشته باشید که هر یک یو پی اس چند عدد کامپیوتر را روشن می کند.

سیستم های یو پی اس برای سیستم های کامپیوتری همان باطری های 12،24،6 ولتی می باشد که به وسیله این باتری ها می توان در صورت قطعی شبکه سیستم های کامپیوتری را روشن نمود که در واقع هر چه قدر توان خروجی یو پی اس بیشتر باشد تعداد کامپیوتر بیشتری را روشن خواهد کرد به عنوان مثال اگر توان خروجی ups 3000 ولت آمپر باشد حدود تقریبا 10 کامپیوتر را روشن می کند.

نحوه محاسبه ظرفیت توان های یو پی اس

برای محاسبه توان و زمان تغذیه سیستم های کامپیوتری باید ولتاژ ورودی یو پی اس را ضربدر ظرفیت باطری بر حسب آمپر ساعت و تقسیم بر تعداد رایانه ضربدر 400 و در نهایت ضربدر 60 شود که با این ضرب و تقسیم زمان تغذیه روشن ماندن کامپیوتر ها به دست می آید.

تجهیزات جانبی سیستم های یو پی اس

در اینجا قصد داریم اجزای جانبی سیستم یو پی اس را برای شما معرفی کنیم تا شما با این اجزا آشنایی داشته باشید.
اولین نشانه مقدار شارژ باطری را نشان می دهد و دومین نشانه یا چراغ مقدار بار و سومین اضافه بار و چهارمین اضافه ولتاژ در شبکه و پنجمین استفاده از برق باطری و ششمین استفاده از برق شبکه و دگمه خاموش و روشن و تست که همه این ها در سیستم های یو پی اس استفاده می شود.
منبع: سیم و کابل ایران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *