گلوکز متر به طور گسترده ای در بیمارستان ها، کلینیک های سرپایی، اتاق های اورژانس، مراقبت های پزشکی سرپایی (آمبولانس، هلیکوپتر، کشتی های کروز) و خود نظارتی خانگی استفاده می شود.

نوار دستگاه قند خون accu-chek تجزیه و تحلیل سریع سطح گلوکز خون را ارائه می دهد و امکان مدیریت اختلالات هیپوگلیسمی و هیپرگلیسمی را با هدف تنظیم گلوکز در محدوده تقریباً طبیعی بسته به گروه بیمار فراهم می کند.

توسعه نظارت بر گلوکز خون (SMBG) احتمالاً مهمترین پیشرفت در کنترل دیابت از زمان کشف انسولین در دهه 1920 است و این توانایی را برای بیماران دیابتی فراهم می کند تا قند خون خود را آزمایش کنند و دوز انسولین را برای کنترل گلوکز خود تنظیم کنند.

امروزه با در دسترس بودن جهانی دستگاه های گلوکز سنج، تصور اینکه مدیریت قند خون زمانی غیرممکن به نظر می رسید دشوار است.

تاریخچه گلوکز سنج ها در سال 1963 زمانی آغاز شد که ارنی آدامز Dextrostix® را اختراع کرد، نوار کاغذی که رنگ آبی ایجاد می کند که شدت آن متناسب با غلظت گلوکز بود و با مقایسه تصویری رنگ نوار با نمودار غلظت رنگ قابل خواندن بود.

این روش یک تقریبی از سطح گلوکز خون را نشان داد، در سال 1970، Anton H. Clemens اولین دستگاه اندازه گیری قند خون و سیستم خود نظارتی گلوکز، Ames Reflectance Meter (ARM) را برای تشخیص نور بازتاب شده از یک Dextrostix ایجاد کرد.

استفاده از مطب پزشک ریچارد کی، برنشتاین اولین بیمار بود که قند خون خود را با ARM آزمایش کرد.

2 مجلات پزشکی در آن زمان از انتشار این روش خودداری کردند، بنابراین برنشتاین مجبور شد دانشکده پزشکی را در سن 45 سالگی به پایان برساند تا توجه این روش را جلب کند.

دنیای پزشکی ایده SMBG که توسط برنشتاین توسعه داده شد، قبل از اینکه در ایالات متحده مورد قبول واقع شود، باید به اروپا و آسیای شرقی سفر می کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *