ما به اندازه کافی در مورد خرید خرما فکر نمی کنیم، اما برای سلامتی بسیار عالی هستند، ما 10 مزیت این میوه را انتخاب کرده ایم که به زودی نمی توانید بدون آنها عمل کنید.
شیره خرما گل بهان در نخل خرما یافت می شود، در شمال آفریقا و خاورمیانه از آن در بسیاری از غذاهای خشک یا تازه استفاده می شود.

در فرانسه آنها را نسبتاً خشک می خورند. اما باید آن را بیشتر مصرف کنیم زیرا این میوه ها سرشار از ویتامین، فیبر و آنتی اکسیدان هستند.

1. خرما پر کربوهیدرات و کم چرب است
خرما برای سلامتی بسیار عالی است زیرا سرشار از فروکتوز، دکستروز، ساکارز، مالتوز است.

کربوهیدرات هایی که منابع واقعی انرژی برای بدن هستند.

این کربوهیدرات ها همچنین به طور موثر با فشار خون بالا مبارزه می کنند، علاوه بر این، چربی کمی دارد.

ما می دانیم که خوردن غذاهای غنی از فیبر برای سالم ماندن ضروری است، خرما به بهبود هضم غذا کمک می کند و با یبوست موقت مبارزه می کند. غذاهای غنی از فیبر نیز به حفظ سلامت روده کمک می کند.

3. خرما سرشار از عناصر کمیاب است
خرما همچنین منبع عناصر کمیاب است، حاوی مس، روی یا حتی آهن است. بنابراین توصیه می کنیم افرادی که از کم خونی رنج می برند در مصرف آن تردید نکنند. در 100 گرم خرما 0.90 گرم آهن وجود دارد که معادل 11 درصد از نیاز روزانه توصیه شده است.

4. خرما سرشار از اسیدهای آمینه است
خرما همچنین حاوی اسیدهای آمینه مانند آلانین، آرژنین، گلیسین، سرین یا والین است، این اسیدهای آمینه دارای خواص زیادی مانند کاهش فشار خون یا درد مفاصل هستند، آنها همچنین می توانند به افزایش توده عضلانی کمک کنند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *