بنابراین، اگر روغن گیاهی مستقیم (SVO) در یک موتور دیزل کار می کند، چرا از آن استفاده نکنید؟ روغن حیوانی صباح به طور قابل توجهی چسبناک تر است (گوی یک اصطلاح غیر فنی است) و خواص احتراق ضعیف تری دارد.

این می تواند باعث: رسوب کربن، روانکاری ضعیف در داخل موتور و فرسودگی موتور شود و مشکلات راه اندازی سرد داشته باشد.

روغن های گیاهی دارای صمغ های طبیعی هستند که می توانند باعث وصل شدن فیلترها و انژکتورهای سوخت شوند و برای یک موتور دیزل، زمان تزریق خاموش می شود و می تواند باعث ضربه زدن موتور شود.

راه هایی برای کاهش این مشکلات وجود دارد که عبارتند از: 1) مخلوط کردن با گازوئیل مبتنی بر نفت (معمولاً کمتر از 20٪)، 2) روغن را از قبل گرم کنید، 3) ساختن میکروامولسیون با الکل، 4) “شکستن” روغن گیاهی، و 5 ) از روش تبدیل SVO به بیودیزل با استفاده از ترانس استریفیکاسیون استفاده کنید.

روش‌های دیگری نیز استفاده می‌شود، اما در حال حاضر، ما روی بیودیزل حاصل از ترانس استری‌سازی تمرکز خواهیم کرد. جدول 9.1 سه ویژگی دیزل شماره 2، بیودیزل و روغن نباتی را نشان می دهد.

همانطور که می بینید، تغییر اصلی در ویسکوزیته است، دیزل شماره 2 و بیودیزل دارای ویسکوزیته مشابه هستند، اما روغن های گیاهی ویسکوزیته زیادی دارند و در هوای سرد می توانند مشکلات عمده ای ایجاد کنند. این دلیل اصلی تبدیل SVO به بیودیزل است.

اصطلاح دیگری که باید در مورد آن بدانیم استر است، استرها ترکیبات آلی هستند که در آنها یک گروه آلکیل جایگزین اتم هیدروژن در کربوکسیلیک اسید می شود، به عنوان مثال، اگر اسید استیک اسید و گروه آلکیل گروه متیل باشد، استر حاصل را متیل استات می نامند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *