بازی فکری

روانشناسان مدت ها بر این باور بودند که ظرفیت های فکری مانند توجه، حافظه و استدلال ثابت هستند، آب انار گیری برقی اما شواهدی وجود دارد که ثابت می کند.
مجموعه‌ای از تمرین‌های تمرینی مغز از آزمایشگاه‌های علوم اعصاب و روان‌شناسی پدیدار شده‌اند و چندین برنامه در حال حاضر به بازار عرضه و فروخته می‌شوند.
در بسیاری از موارد، تمرینات مغز برای کودکانی بازی فکری دخترانه مشکلات یادگیری انجام می شود، اما برخی از مربیان آنها را به عنوان بخشی از آموزش منظم به همه کودکان ارائه می دهند.


وقتی پسری نه ساله لاغر به نام جک با عصبانیت به کیبوردش می کوبد، آرکوپال موهای قهوه ای روشن می لرزد. چشم جک به ساعتی با شش عقربه خیره شده است که ماه، روز، ساعت، دقیقه، ثانیه و شصتمین ثانیه را نشان می دهد.

یک دانش آموز 14 ساله دوست داشتنی به نام مارتی به تازگی این تمرین را به من یاد داده بود و حدس می زدم می توانستم یکی از این ساعت ها را در چند دقیقه حل کنم. جک هر هفت ثانیه یکی را تمام می کرد.

صدای تق تق بی وقفه جک عملا تنها صدای این کلاس کوچک کودکان هشت و نه ساله است. آباژور بقیه بی صدا کار می کنند. یک یا دو نفر از وصله چشم استفاده می کنند و نمادها را روی شبکه ها کپی می کنند.

دختری با موهای تیره از طریق هدفون به لیستی از کلماتی که باید حفظ کند و برای معلم تکرار کند گوش می دهد. پسری به تابلوی نورمن راکول خیره شده است. وظیفه او استخراج ایده اصلی و نوشتن آن است.

 • منابع:
  1. Brain Games Aim to Make Kids Smarter
 • تبلیغات:
  1. زعفران یک رنگ دهنده فوق العاده برای آرایشی و بهداشتی
  2. استفاده از کشمش به جای خوراک دام در افغانستان
  3. کتابهای قوانین علمی ثروتمند شدن را بخوانید
  4. جزئیات طرح جدید تولید محصولات کاربردی در شبانه روز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *