هنگامی که اگرت و تیمش باکتری را زیر میکروسکوپ تجسم کردند، برخورد سه بعدی حتی هشدار دهنده تر بود، او می‌گوید: «هیچ‌کس تا به حال باکتری‌هایی را ندیده بود که درون یک اسکاچ تهران نشسته باشند.

این مقدار حتی باعث شگفتی محققانی شد که این مطالعه را انجام دادند، مارکوس اگرت، استاد میکروبیولوژی و بهداشت در دانشگاه فورتوانگن، که این مطالعه را رهبری می‌کرد، می‌گوید: «قدرت آن یک تا دو مرتبه بیشتر از چیزی بود که در ابتدا انتظار داشتیم پیدا کنیم.

یکی از مشکلات ما با باکتری ها و میکروب ها این است که نمی توانیم آنها را ببینیم و اگر آنها را نمی بینید، باور نمی کنید که آنجا هستند،”راه ایده آل برای ضدعفونی کردن ظروف و فنجان ها این است که آنها را در ماشین ظرفشویی بکشید.

از آنجایی که ماشین ظرفشویی در مرحله خشک کردن، هم آب گرم و هم گرمای داغ را به چرخه می اندازد، راهی موثر برای تمیز کردن ظروف غذاخوری شماست.

اما استفاده از چرخه کامل انرژی برای به دست آوردن بهترین نتایج مهم است، صرفه جویی در انرژی انرژی کمتری مصرف می کند و بنابراین گرمای کمتری برای ضدعفونی تولید می کند. (گرما برای از بین بردن میکروب ها مهم است.)

اگر از ماشین ظرفشویی استفاده نمی کنید، احتمالاً اسفنج آشپزخانه را انتخاب می کنید اما اسفنج ها با توجه به مقدار باقیمانده مواد غذایی که می توانند روی سطوح متخلخل و داخل آن بچسبند، و پناهگاه های مرطوب متعددی که حشرات را فریب می دهند و زمینه حاصلخیزی برای رشد آنها فراهم می کند، مکان ایده آلی برای رشد باکتری ها هستند.

لزلی ریچرت، متخصص تمیز کردن سبز و نویسنده کتاب Joy of Green Cleaning می گوید: «اسفنج هرگز واقعاً خشک نمی شود. “این محیط عالی برای باکتری ها است … شما هرگز غذا را به طور کامل از اسفنج شستشو نمی دهید.”

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *